بنر آنی بار

بوژی چیست ؟ | باربری بوژی | حمل و نقل با بوژی

بوژی چیست و چه کاربردی دارد ؟

 

برای حمل و نقل محموله های عظیم و سنگین ، از بوژی استفاده میشود . این خودروی باربری برای حمل و نقل بارهای فوق سنگین کاربرد دارد و برای تردد نیاز به مجوزهای خاصی است که بر اساس نوع بار و شرایط آن مسیر تردد نیز مشخص میشود. 

 

 

بوژی یک دستگاه تخصصی است که برای حمل بار با آن نیاز به تخصص ویژه و همچنین تجربه بالا در حمل و نقل بار است. 

 

 

حمل و نقل با استفاده از بوژی

 

حمل و جابجایی بارهای سنگین و بزرگ با استفاده از بوژی بصورت تخصصی و همه روزه توسط آنی بار از همه نقاط کشور انجام میشود و محموله ها تحت پوشش بهترین بیمه نامه و با تیم های تخصصی همراه است. 

 

 

آنی بار بزرگترین ارائه دهنده خدمات حمل و نقل محموله های خاص با استفاده از بوژی در سراسر ایران میباشد که سابقه همکاری با شرکت های خصوصی ، دولتی و نیروگاه های کشور را دارد و محموله های بسیاری زیادی توسط این شرکت جابجا شده اند. 

 

 

ارزانترین نرخ کرایه برای حمل و نقل بارهای تخصصی با بوژی بصورت همه روزه با آنی بار 

 

 

بوژی چیست ؟

 

بوژی یک خودروی با تعدای زیادی چرخ می باشد که برای حمل و نقل بارهای سنگین و فوق سنگین و یا محموله های طویل و حجیم و بزرگ مورد استفاده قرار میگیرد. 

 

 

حمل و نقل بخش های بزرگ از جمله پل ها،تجهیزات پالایشگاه های نفت و همچنین موتورها و اشیای سنگین دیگری از بوژی استفاده می شود که برای تریلی های معمولی و کمرشکن بیش از حد سنگین هستند.

 

 

بوژی ضمن توزیع یکنواخت وزن واگن روی خط باعث سهولت در گردش واگن هنگام عبور از قوس، ایمنی سیر، سهولت در مبادله واگن بین راه آهنهای با عرض خط مختلف، افزایش ظرفیت بارگیری واگن در بار محوری ثابت می‌شود.

 

 

بوژی نوعی کفی تریلی یا ارابه است که شبیه کمر شکن است ولی تعداد چرخهای آن خیلی بیشتر است بدین معنی که دارای محورهای متعددی است که تعداد آنها متناسب با میزان بار است و برای حمل بارهای بسیار سنگین به منظور کاهش فشار بار بر روی جاده، راه آهن و نیز اسبی که آن را می کشد طراحی شده است .

 

بوژی چیست
بوژی چیست

 

 

 

چه محموله هایی با بوژی جابجا میشوند ؟

 

 

برای حمل و نقل محموله هایی که وزن های بالایی دارند ( شاید چند صد تن یا حتی هزاران تن ) باید از این خودروی باربری استفاده کرد . محموله هایی مانند : 

 

  • قطعات سنگین نیروگاهی
  • ترانسفورماتورهای برق 
  • کشتی یا قایل یا زیر دریایی ( حمل داخل خشکی ) 
  • جابجایی ساختمان های قابل جابجایی 
  • حابجایی قطعات بزرگ و سنگین پل ها 
  • حمل و نقل تجهیزات نظامی بسیار سنگین و بزرگ 

 

 

بصورت کلی ، هر محموله ای که دارای وزن و ابعاد بزرگی و سنگین باشد ، باید با استفاده از بوژی حمل شود . حمل و نقل سنگین با بوژی بسیار تخصصی و حساس است و بارهای ویدئو های خسارات سنگین این حمل و نقل دیده شده است . بهتر است قبل از هر کار با بهترین و حرفه ای ترین تیم حمل و نقل بار با بوژی در ارتباط باشید. 

 

 

حمل و نقل بوژی
حمل و نقل بوژی

 

 

آیا حمل و نقل بوژی شامل بیمه میشود ؟

 

 

معمولا قطعاتی که با استفاده از بوژی ها حمل میشوند ، به دلیل ابعاد بزرگ و وزن زیاد مشخصا قیمت های بالایی نیز دارند . این محموله ها در هنگام جابجایی ممکن است متحمل خساراتی نیز شوند . از انجایی که ارزش محموله های بوژی همیشه بالاست ، مجموعه آنی بار بیمه نامه چند میلیاردی را برای حمل و نقل بارهای مختلف در نظر میگیرد. 

 

 

بیمه نامه ای که در صورت بروز حادثه های مختلف امکان جبران خسارات را برای شما فراهم میکند. 

 

 

هرگونه خسارتی که در زمان جابجایی محموله شما بروز دهد ، بر اساس توافقات انجام شده با بیمه ، در کمترین زمان ممکن به شما پرداخت خواهد شد. 

 

 

حمل و نقل با بوژی
حمل و نقل با بوژی

بررسی میدانی و مسیر حمل بار با بوژی 

 

 

در زمانی که محموله ای برای حمل با بوژی به کارشناسان آنی بار اعلام میشود ، فورا کارشناسان برای بررسی حضوری و میدانی به محل دپو محموله مراجعه می کنند . علاوه بر این با بررسی ابعاد و در صورت نیاز مسیر حرکت بوژی و تمامی پل ها و معابر مورد بررسی قرار میگیرد. 

 

 

پس از این مرحله ، نسبت به دریافت مجوز های حمل اقدام و از طریق وزارت راه مجوز و مسیر مشخصی دریافت میشود . سپس با همراهی تیم اسکورت ، بوژی در ساعات مشخص آماده حرکت در جاده خواهد بود. 

 

نمونه حمل بار سنگین با بوژی

 

 

حمل ژنراتور با بوژی

 

 

ژنراتور دستگاهی است که توان موتور ( نیروی مکانیکی ) را به انرژی الکتریکی تبدیل می کند.

منبع انرژی مکانیکی شامل توربین بخار ، توربین گاز ، توربین آب و موتور احتراق داخلی می باشد.

تبدیل معکوس نیروی الکتریکی به نیروی مکانیکی توسط یک موتور الکتریکی انجام می شود و موتور ها و ژنراتور ها شباهت زیادی به هم دارند. بسیاری از موتور ها میتوانند به صورت مکانیکی برای تولید برق کار کنند و مانند ژنراتور برق استفاده شوند.

 

 ژنراتور ها دستگاه های بسیار بزرگی هستند که برای حمل آهن ها نیاز به بوژی است و در مواردی از کمرشکن نیز برای حمل آن ها استفاده کرد .

 

حمل ژنراتور با بوژی کار بسیار سخت و مهمی می باشد بنابراین حتما باید با شرکت متخصص و با تجربه ای تماس بگیرید .  

 

حمل ژنراتور با بوژی
حمل ژنراتور با بوژی

 

حمل ترانسفورماتور با بوژی

 

 

یکی از بارهایی که با خودرو های بوژی حمل می شود ، ترانسفورماتور می باشد .

 

ترانسفورماتور یا ترَنسفورمر وسیله‌ای است که انرژی الکتریکی را بین دو یا چند سیم‌پیچ و از طریق القای الکترومغناطیسی منتقل می‌کند. به این صورت، یک جریان متغیر در سیم‌پیچ اولیه ترانسفورمر موجب تولید میدان مغناطیسی متغیر در هسته ترانسفورماتور گردیده و تاثیر میدان متغیر مغناطیسی منجر به ایجاد ولتاژ در سیم‌پیچ ثانویه می‌شود.

ترانسفورماتور ها معمولا دارای وزن بالایی هستند و ابعاد آن ها نیز بزرگ است . جابجایی و حمل ترانسفورماتور ها جزو حمل و نقل سنگین می باشد .

برای حمل آن می توانید از کمرشکن ها یا بوژی استفاده کنید .

اخذ مجوزات باربری با بوژی

 

معمولا محموله هایی که با استفاده از بوژی حمل می شوند ، دارای ابعاد بزرگ ، وزن زیاد یا ارتفاع و طول بلند هستند . اما همه جاده های کشور برای تردد محموله های اینچنینی مناسب نیستند . از همین جهت ، شرکت های حمل و نقل  باید با ارائه مستندات مربوط به محموله از طریق وزارت راه مجوز حمل بار ترافیکی ویژه دریافت نمایند. 

 

در این مجوزات ، بر اساس وزن و شرایط محموله ، مسیر هایی که دارای پل ، تونل و . . . نیستند و امکان تردد محموله در آن وجود دارد به شرکت اعلام می شوند و تردد تنها از طریق این مسیر ممکن خواهد بود . در برخی موارد نیاز به همراه داشتن تیم های راهسازی و تیم های کنترل برق نیز وجود دارد زیرا ممکن است محموله برای تردد نیاز به تغییرات محیطی داشته باشد. 

 

دریافت مجوز تردد توسط آنی بار بدون دخالت صاحبین محموله انجام می شود و در کمترین زمان ممکن مسیر حمل مشخص خواهد شد .  

 

حمل بار با کمرشکن و بوژی توسط باربری آنی بار همراه با اخذ مجوزات لازم

 

محدودیت های موجود برای باربری با بوژی 

 

بوژی یک خودرو خاص با قدر بسیار بالاست که توان حمل بارهای فوق سنگین را دارد . اما مسئله فقط حمل میزان بار سنگین توسط ماشین‌های بوژی کش نیست، بلکه جاده نیز باید توان تحمل همچین وزنی را داشته باشد.

در صورت نداشتن میزان مقاومت لازم جاده در برابر تحمل وزن بوژی ممکن است مشکلات زیادی به وجود آید که حتی برای شهروندان و … نیز خطر آفرین باشد. بدین منظور، جهت صدور پروانه تردد یا بارنامه الکترونیکی ابتدا باید وزارت راه محموله را از نظر وزن و ابعاد بررسی کند و پس از مد نظر قرار دادن تمامی جوانب مسیری را به عنوان خط مسیر به راننده اعلام کند.

اما به هنگام حرکت بوژی، تیم‌های راهسازی و فنی و اسکورت نیز جهت برقراری امنیت با بوژی در طول مسیر حرکت می‌کنند. از طرفی برای حمل چنین محموله‌های سنگینی، ساعات مشخصی را برای تردد در نظر می‌گیرند؛ چرا که تریلی بوژی مجاز به تردد در تمام ساعات شبانه روز نیست. 

حمل محموله های ترافیکی فوق سنگین در سراسر کشور با آنی بار 

 

دستورالعمل جابجای بار با بوژی

 

عبور محموله‌های فوق‌سنگین، که مجموع وزن کشنده، بوژی و محموله‌ی آن، بیش از ۹۶ تن باشد، از روی پل‌های با دهانه‌ی بیش از ۱۰ متر، ممنوع است. این‌گونه از پل‌ها، مشمول مقررات ماده‌ی ۱۴ این دستورالعمل می‌باشند.

 

 

تبصره- درصورتی‌که مجموع وزن بوژی، و محموله، درمورد وسایل نقلیه‌ی موضوع این ماده، کم‌تر یا مساوی ۹۶ تن باشد، شرکت‌های حمل‌ونقل ترافیکی، می‌توانند با عبوردادن کشنده، به‌طرف دیگر پل، بوژی و محموله را، با حداکثر سرعت ۵ کیلومتر در ساعت، به‌وسیله‌ی دستگاه وپنچ، یا بکسل به‌طرف دیگر پل بکشند. ادارات راه و ترابری نیز، با رعایت مفاد ماده‌ی ۱۴، موظف به هم‌کاری در این خصوص، می‌باشند. 

 

 

شماره تماس آنی بار
شماره تماس آنی بار

 

 

  • ماده‌ی ۱۶

 

چنان‌چه محموله‌ی ترافیکی، از جمله، وسایلی نظیر بلدوزر، لودر، گریدر، بیل مکانیکی و… باشد، که دارای توان حرکتی مناسب، در عبور از کنارگذر پل‌ها هستند، و پل، دارای محدودیت کم‌تر از وزن کل وسیله‌ی نقلیه باشد، شرکت‌های حمل‌ونقل ترافیکی، مجاز هستند تا محموله را، بدون واردشدن آسیب و صدمه، به تاسیسات راه، از کنار پل، عبور داده، و وسیله‌ی نقلیه نیز، بدون محموله، پس ازعبور از روی پل، اقدام به سوارنمودن مجدد محموله نماید.

این‌گونه اقدام، در حمل‌ونقل ترافیکی، به‌منزله‌ی عبور از کنارگذر پل محسوب شده، و ادارات راه و ترابری نیز، با رعایت مفاد ماده‌ی ۱۴، موظف به هم‌کاری می‌باشند.

  • ماده‌ی ۱۷

مسولیت احداث کنارگذر، در مورد پل‌های واقع در مسیر، که دارای ظرفیت محدود باربری هستند، به‌عهده‌ی شرکت حمل‌ونقل ترافیکی می‌باشد، و ادارات کل راه و ترابری، موظف هستند تا با شرکت‌های حمل‌ونقل، در احداث کنارگذر پل‌ها، به‌نحوی که به تاسیسات و ابنیه‌ی فنی راه، صدمه وارد ننماید، هم‌کاری کنند.

تبصره ـ به‌منظور اقتصادی‌بودن احداث کنارگذرها، در مسیرهای مهم حمل‌ونقل ترافیکی، شرکت‌های حمل‌ونقل ترافیکی، می‌توانند تعدادی از کنارگذرها را، به‌صورت دایمی احداث، و مسولیت مرمت و نگه‌داری آن‌ها را نیز، به‌عهده گیرند.

 

حمل و نقل با بوژی
حمل و نقل با بوژی

 

 

یکی دیگر از خودروهای مخصوص حمل باهرای سنگین ، تریلی کمرشکن است . این تریلی برای حمل بارهای با تناژ حدود 60 تن مناسب است. 

 

 

 

 

مشاوره تخصصی باربری بوژی

 

اگر محموله یا سازه بزرگی دارید که برای حمل ان نیاز به بوژی دارید ، با کارشناسان آنی بار مشاوره کنید تا در کمترین زمان ممکن خدمات باربری با بوژی به صورت تخصص در اختیار داشته باشید.

 

 

مشاوران و کارشناسان ما صورت تلفنی و یا حضوری برای بررسی در خدمت شما خواهند بود.

 

یک نمونه حمل و نقل فوق سنگین با بوژی :

 

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هرگونه استفاده از خدمات آنی بار به معنی پذیرش قوانین آنی بار می باشد
تماس سریع