ماشین باربری | ماشین حمل بار

معرفی انواع ماشین های باربری

 

آنی بار برای حمل و نقل بارهای شما ، انواع ماشین باربری کوچک و بزرگ را در اختیارتان قرار می دهد تا در اسرع وقت نسبت به حمل بار با مناسب ترین خودروی باربری اقدام نمایید 

 

حمل و نقل بار با ماشین باربری مناسب سبب کاهش هزینه های باربری و بهبود فرایند حمل بار می شود . در انتخاب خودروی باربری باید دقت لازم را داشته باشید .

 

برای انتخاب خودرو مناسب در بین انواع ماشین باربری ، ابتدا باید به این موضوع برسیم که بار شما دارای چه شرایطی و ابعاد و وزن آن ، نحوه بارگیری و تخلیه و . . . به چه صورت است .

 

به عنوان مثال : برای بارگیری با لیفتراک ، خودروی باربری باید دارای شرایط خاصی باشد .

 

وزن بار و شرایط خاص آن نیز در انتخاب انواع ماشین باربری موثر است .

 

در برخی موارد یک محموله با وزن 2 تن نیاز به تریلی دارد و یک محموله با وزن 10 تن نیاز به کامیون جفت ! 

 

انتخاب انواع ماشین باربری ، بستگی به نوع بار شما دارد . با ارائه اطلاعات کامل در خصوص بار و کالا و محموله خود ، ما بهترین و مناسب ترین ماشین باربری را در اختیار شما قرار خواهید داد

 

ماشین های حمل و نقل بار دارای انواع مختلفی هستند که در ادامه به توضیح آن ها می پردازیم .

 

نیسان کوچک ترین ماشین باربری

 

نیسان وانت بهترین نوع ماشین باربری جهت حمل وسایل با حجم کم و وزن زیاد تا ۲ تن می باشد .

در بین انواع ماشین باربری می توانید از خدمات حمل بار با نیسان برای حمل ؛ گاوصندوق، میوه و تره بار، مصالح ساختمانی، فلزات تا وزن ۲ تن، حمل لوازم و اسباب اثاثیه خانه (در صورتی که مقدار لوازم کم باشد)،‌ حمل یخچال ساید بای ساید، حمل و جابجایی پیانو، حمل مبلمان (فضای وانت نیسان معمولا حداکثر گنجایش ۱ دست مبلمان را دارد) و اسباب کشی در مناطقی از شهرها که به جهت باریک بود خیابان و کوچه امکان تردد کامیون و یا کامیونت وجود نداشته باشد ، استفاده کنید.

 

نیسان وانت دارای اتاق باری به طول 2 متر و عرض 1 متر و 30 سانتی متر می باشد و می توانید تا 1 و نیم متر بالاتر از سطح نیسان بار بزنید.

 

 

انواع ماشین کامیونت برای باربری 

 

یکی دیگر از انواع ماشین باربری کامیونت‌ها هستند که ابعادشان، کمی کوچک‌تر از کامیون است.

 

خاور در واقع یک برند کامیونت است ، اسم خاور از روی اولین کارخانه‌ای که در ایران به تولید کامیونت پرداخته است، بر روی این خودرو قرار گرفته است .

 

انواع ماشین باربری کامیونت ، با توجه به اتاقی که دارد، برای حمل بار های مختلفی مورد استفاده قرار می‌گیرد. به عنوان مثال، خاور مسقف، به دلیل داشتن ضربه‌گیر و همچنین کمک فنرهای مخصوص، بهترین گزینه برای اسباب کشی منزل درون شهری و برون شهری می باشد . حمل بار با خاور مسقف، توان حمل 3 الی 4 تن بار را دارد.

 

انواع دیگر خاور، نظیر خاور روباز وجود دارد که بیشتر برای حمل مصالح ساختمانی مورد استفاده قرار گرفته و اجازه تردد درون شهری را ندارد. همچنین خاور های یخچال دار، برای حمل مواد غذایی و خاور بغل بازشو برای بارهای خاص نیز در بازار حمل و نقل استفاده های زیادی دارند.

 

جدول زیر مشخصات انواع ماشین باربری کامیونت می باشد :

 

انواع ماشین باربری ظرفیت طول عرض ارتفاع
واحد ← تن متر متر متر
خاور(مسقف – ۶۰۸ – بنز) ۳ ۵ الی ۵.۵ ۲.۲ ۲.۴ الی ۲.۵۵
خاور (روباز – ۸۰۸) ۴ ۶ ۲.۲ آزاد
خاور مبلی ۳ ۴ ۲ ۲

 

خاور

خاور

انواع کامیون باربری

 

از انواع ماشین باربری که برای حمل و نقل در سراسر کشور مورد استفاده قرار می گیرند کامیون ها می باشند .

 

  • کامیون تک : از انواع ماشین باربری است که در قسمت عقب آن، دارای یک محور بوده و توانایی حمل بار تا ۱۰ تن را دارا است.
  • کامیون جفت : دارای دو محور عقب و جلو است و همین موضوع باعث می‌شود تا توانایی حمل بار در آن بیشتر شود. کامیون جفت توانایی حمل بار تا تناژ یا وزن ۱۵ تن را هم دارند.
  • کامیون اتاق‌دار: این ماشین باربری، دارای دیواره‌‌هایی به ارتفاع ۱.۵ متر است و تقریباً برای حمل هر چیزی از محصولات زراعی و باغی گرفته تا محصولات صنعتی مناسب است.
  • کامیون لبه‌دار: این کامیون دارای دیواره‌ای به ارتفاع ۸۰ سانتی‌متر است و مختص حمل کالاهایی است که با لیفتراک جابجا می‌شوند.
  • کامیون کفی: این ماشین باربری فاقد دیواره است و برای حمل ماشین‌های سنگین، پالت‌ها، کاشی و سرامیک و بارهایی از این دست مناسب است.
  • کامیون مسقف: این کامیون دارای یک اتاق کامل و سرپوشیده است و برای حمل کالاهای حساس در حجم بالا مناسب است.
  • کامیون یخچال‌دار: این نوع کامیون همانند خاورها و کامیونت‌های یخچال‌دار برای حمل محصولات فاسدشدنی، اما در حجم و وزن بالاتر مناسب است.
  • کامیون تانکر: این کامیون‌ها به جای اتاق، دارای تانکر هستند. هر کامیون تانکر تنها برای حمل یک نوع محصول مناسب است. به عنوان مثال اگر کامیونی مختص حمل شیر باشد، نمی‌توان از آن برای حمل روغن نیز استفاده کرد.
  • کامیون کمپرسی: انواع ماشین باربری کمپرسی برای حمل و جابجایی مصالح ساختمانی، خاک، ماسه و کلاً محصولات فله مناسب هستند. در کامیون‌های کمپرسی، اتاق کامیون به وسیله جک بالا می‌آید و بدین صورت بار کامیون سریعاً تخلیه می‌شود.

 

حمل بار با کامیون به تمامی شهرستان ها 

 

 

بارگیری تا 10 تن

بارگیری تا ۱۰ تن

انواع ماشین تریلی برای باربری 

 

تریلی‌ها از انواع ماشین باربری فوق سنگین هستند که علاوه بر ابعاد بزرگ‌تری که نسبت به کامیون‌ها دارند، توانایی حمل بار بیشتری نیز دارند.

تریلی ها نیز همانند انواع ماشین باربری از نظر اتاق، دارای مدل‌های مختلفی هستند .

تریلی کفی بیشتر برای حمل بارهای سنگین مثل آهن استفاده می‌شود و تریلی چادری یا ترانزیتی بیشتر در مواردی مثل صادرات و یا واردات کالا به کار گرفته می‌شود.

تریلی در انواع مختلف ساخت شرکت های بنز، اسکانیا، هووو، رنو، ولوو و … وجود دارد. بخش عقب تریلی با اصطلاحاً اتاق بار تریلی در انواع کفی، بغلدار یا لبه دار، کمپرسی، چادری یا ترانزیت، بونکری، تانکری و یخچالدار تولید می‌شود. ارتفاع کفی تریلی از زمین ۱.۴ تا ۱.۷ متر است. حداکثر بار مجاز تریلی ۲۴ تن و ۵۰۰ کیلوگرم است.

 

حمل بار با تریلی با کمترین تعرفه باربری در سراسر کشور

ترانزیت

ترانزیت

انواع کمرشکن برای باربری سنگین

 

بزرگ‌ترین نوع از خانواده انواع ماشین باربری کمر شکن‌ها هستند که بیشتر برای حمل خودروهای سنگین مورداستفاده قرار می‌گیرد. حمل بار با وزن‌های بسیار زیادی را می‌توان با این ماشین انجام داد. به‌عنوان‌مثال کمرشکن ۴ محور، تا ۳۸ تن بار و کمرشکن ۱۱ محور تا ۵۵ تن بار را حمل می‌کند.

آخرین عضو خانواده انواع ماشین‌ باربری که در صدر فهرست ظرفیت ماشین‌های باربری قرار می‌گیرد، نوعی تریلی خاص به نام بوژی یا ۱۰۰۰ چرخ است. تعداد محورهای بوژی به نوع باری که قرار است حمل شود بستگی دارد.

 

کمرشکن

کمرشکن

 

باربری ماشین سنگین با انواع کمرشکن های آنی بار به صورت کاملا تخصصی و ایمن

 

روش های درخواست ماشین حمل بار 

 

 

آنی بار روش های مختلفی را برای درخواست انواع ماشین باربری در اختیار شما قرار میدهد .

 

 

شما می توانید از طریق اپلیکیشن اینترنتی ، فرم درخواست بالای سایت ، تماس تلفنی و چت واتساپ در اسرع وقت نسبت به ثبت سفارش و درخواست انواع ماشین باربری اقدام نمایید .

 

 

مشاوران ما در کمترین زمان ممکن با شما تماس خواهند گرفت و مناسب ترین خودروی باربری را به شما ارائه خواهند نمود .

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هرگونه استفاده از خدمات آنی بار به معنی پذیرش قوانین آنی بار می باشد
تماس سریع